Jak sparować LED RGB z pilotem? Odpowiadamy! 0
Jak sparować LED RGB z pilotem? Odpowiadamy!

Jak sparować sterownik LED RGB z pilotem? Odpowiadamy!


Taśmy LED to jeden z najczęściej wybieranych elementów dekoracyjnych. Oświetlenie wyposażone w funkcje zmiany koloru pozwala na dopasowanie barwy zgodnie z wyglądem aranżowanego pomieszczenia. Co więcej, taśmy wzbogacone o funkcje sterowania pilotem mają możliwość dopasowania intensywności oświetlenia, pozwalając stworzyć wyjątkowy klimat. Aby wszystko działało prawidłowo, musisz wiedzieć jak sparować sterownik LED RGB z pilotem.


Programowanie pilota do taśmy LED


Możliwość zdalnego sterowania oświetleniem to ogromne udogodnienie pozwalające włączać i wyłączać światło oraz zmieniać jego barwę i intensywność, bez konieczności wstawania z kanapy. W tym celu niezbędny będzie pilot, dzięki któremu będziesz mógł wykorzystać wszystkie funkcje zamontowanej dekoracji ledowej. Aby wiedzieć, jak sparować sterownik LED RGB z pilotem musisz w pierwszej kolejności podłączyć sterownik do każdej ze stref oświetleniowych. Dzięki temu, z pomocą jednego pilota zyskasz możliwość zarządzania światłem w postaci taśm ledowych zamontowanych pod szafkami kuchennymi, które są dodatkowym źródłem doświetlenia blatu roboczego, w salonie, oświetlając elementy dekoracyjne oraz wszystkich pozostałych pomieszczeniach, w których zastosowane zostały ledy. Ważnym elementem jest dobór sterownika dopasowanego do typu zastosowanej taśmy.

Zaprogramowanie pilota jest dość łatwą czynnością, którą możesz wykonać samodzielnie. Aby dobrze zrobić to zadanie musisz odłączyć zasilanie od kontrolera, a następnie podłączyć je ponownie. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniej strefy na pilocie za pomocą kliknięcia. Kilkukrotne zamruganie taśmy LED będzie sygnałem o prawidłowym zaprogramowaniu danej strefy. Kolejne części oświetlania należy zaprogramować dokładnie w ten sam sposób co pierwszą. Jedyną różnicą jest wybór kolejnego przycisku na kontrolerze, odpowiedzialnego za następną strefę oświetleniową.

 

Taśma LED nie reaguje na pilot? Co robić?

 

Zdarzają się sytuacje, kiedy pilot nie działa tak, jakbyś tego chciał lub w ogóle nie reaguje na oddane mu komendy za pomocą przycisku. W takim przypadku najczęstszą przyczyną niepowodzeń może być brak odpowiedniej mocy umieszczonej w kontrolerze baterii zasilającej. Dokonaj wymiany i sprawdź ponownie urządzenie. Jeżeli przyczyna nie tkwi w awarii pilota, następnym krokiem jest sprawdzenie podłączenia okablowania za pomocą miernika. Czasem niewielkie zmiany mogą spowodować spadek napięcia, przez co taśma LED nie reaguje na próbę włączenia. Ostatnią przyczyną braku reakcji taśmy LED na zaprogramowany pilot może być sam sterownik. W takim przypadku spróbuj zresetować urządzenie i na nowo wykonaj parowanie oświetlenia ledowego z dołączonym do zestawu pilotem. Kiedy ostatnia czynność nie przynosi rezultatów pozostaje ci jedynie wymiana urządzenia lub oddanie go do reklamacji u producenta.

Szukając produktów dopasowanych do twoich potrzeb sprawdź dostaną ofertę na stronie oneled.pl i skorzystaj z szerokiego asortymentu, który pozwoli ci wykonać niebanalną aranżację w domowej przestrzeni.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl