Opcje przeglądania
Producent

Choinka światłowodowa czyli choinka LED

Choinka światłowodowa coraz częściej pojawia się w domach, w biurach i wszędzie tam, gdzie ceni się elegancję i wygodę. Gdy zadebiutowała na rynku, choinka LED od razu wzbudziła duże zainteresowanie i przyciągała wzrok - nic dziwnego, po raz pierwszy świeciły się igiełki, a nie lampki i nareszcie sztuczna choinka była w stanie przywołać niesamowitego ducha świąt. 

 

CHOINKI ŚWIATŁOWODOWE LED

MAX-LED Choinka światłowodowa LED 90cm MAX-LED Choinka światłowodowa LED 90cm
Producent: MAX-LED
Cena:

179,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
MAX-LED Choinka światłowodowa LED 120cm MAX-LED Choinka światłowodowa LED 120cm
Producent: MAX-LED
Cena:

229,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
MAX-LED Choinka światłowodowa LED 150cm MAX-LED Choinka światłowodowa LED 150cm
Producent: MAX-LED
Cena:

279,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
MAX-LED Choinka światłowodowa LED 180cm MAX-LED Choinka światłowodowa LED 180cm
Producent: MAX-LED
Cena:

329,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
MAX-LED Choinka światłowodowa LED 210cm MAX-LED Choinka światłowodowa LED 210cm
Producent: MAX-LED
Cena:

449,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Choinki światłowodowe, mimo że wciąż mniej popularne niż klasyczne choinki obwieszone lampkami świątecznymi LED, szybko zyskują zwolenników, którzy poszukują efektownej ozdoby świątecznej.

Jak działa choinka światłowodowa z diodami LED?

MAX-LED choinki działają na wydajnej i stosunkowo prostej zasadzie przewodnictwa światła. Same światłowody - końcówki gałązek i igiełki - nie świecą, są tylko przewodnikami. W podstawie umieszczone są bowiem diody LED, które dają różnokolorowe światło, są energooszczędne, wydajne i długowieczne. To właśnie od tych ledów poprowadzone są światłowody wprost do gałązek, gdzie rozświetlają się feerią barw i cieszą nasze oczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu gałązki są zupełnie bezpieczne, nie nagrzewają się i mogą być nawet delikatnie przycinane. Choinka ze światłowodami zużywa też bardzo mało prądu, ponieważ wykorzystuje tylko moduł. W każdej z gałązek znajduje się około 25-30 światłowodów, które muszą charakteryzować się bardzo dobrą przezroczystością, żeby wydajnie przewodzić światło. Od choinki odchodzi przewód z przełącznikiem i zasilaczem, który musi być podłączony do gniazdka.

Czy choinka musi być żywa?

Nie, świecące sztuczne choinki są wykonane z bardzo estetycznego tworzywa, które może zastępować żywą choinkę. Najpopularniejsza jest ledowa choinka w kolorze zielonym, którą znajdziesz w naszym sklepie Oneled, będzie ona idealnie prezentować się nawet, gdy zima będzie zupełnie bezśnieżna. Nie zapominajmy też, że świąteczny nastrój podkreślają świecące gałązki, które można ustawić w jednym z wielu kolorowych trybów i dostosować do indywidualnego nastroju. Podczas świątecznych przygotowań sprawdzi się kolorowy, energetyczny, migający motyw, a przy wieczornej książce lub świątecznej zadumie z pewnością lepiej zda egzamin tryb stały lub lekko przygasający.

Wysokość choinki światłowodowej w zależności od przeznaczenia

W asortymencie Oneled znajdziemy choinkę światłowodową 90, 120, 150, 180 a nawet 210 cm, dzięki czemu idealnie wypełnimy przygotowaną przez nas przestrzeń. Mniejsze choinki stawia się z reguły w biurach i w małych pomieszczeniach, większe w centralnym miejscu salonu. Choinka 210 cm będzie już bardzo okazała i pomieści wiele prezentów. Choinki LED można oczywiście też ubrać w bombki, jest to bowiem standardowa choinka z „wbudowanymi” lampkami, która pełni dokładnie taką samą funkcję, jak standardowe świąteczne drzewko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl