Jak oświetlić lustro łazienkowe? 0
Jak oświetlić lustro łazienkowe?

Jak oświetlić lustro łazienkowe?

Oświetlenie lustra łazienkowego jest jedną z ważniejszych rzeczy przy remoncie łazienki. Dobrze oświetlone lustro, gwarantuje, że makijaż będzie olśniewający, a zabiegi pielęgnacyjne, takie jak golenie twarzy, zawsze będą wykonane dokładnie. Ale co to znaczy dobrze oświetlone lustro? Na odpowiedź składa się naprawdę wiele czynników! Między innymi barwa światła lub stopień jego rozproszenia. Prawidłowe oświetlenie lustra, mówiąc śmiało- przyczynia się do naszego codziennego wyglądu. Żadna kobieta nie chciałaby, aby w jej lustrze róż wyglądał jak bronzer, a żaden mężczyzna nie chciałby wyjść na ważne spotkanie z niedogoloną twarzą. W tym artykule powiemy wam, jak odpowiednio oświetlić lustro łazienkowe, tak aby patrząc w nie, zawsze czuć się pięknie.

Jakie oświetlenie przy lustrze łazienkowym?

Przy wyborze oświetlenia, trzeba zwrócić uwagę na barwę. Na pewno nie polecamy światła bardzo ciepłego lub bardzo zimnego. Te barwy zakrzywiają rzeczywistość, dlatego po wyjściu z łazienki, makijaż może wyglądać całkowicie inaczej, niż byśmy tego chcieli. Więc, jakie oświetlenie przy lustrze łazienkowym wybrać? Makijaż i wszystkie zabiegi pielęgnacyjne najlepiej wykonuje się w świetle dziennym, czyli naturalnym. Dobierając takie światło, będziemy mieli pewność, że w każdych innych warunkach nasz makijaż będzie wyglądał dobrze. Światłem naturalnym (lub neutralnym) nazywamy to pomiędzy ciepłym, a zimnym światłem, czyli taką barwę oświetlenia, która mieści się w przedziale od 4000K do 5000K (Barwa światła jest wyrażana w Kelwinach- im wartość jest większa, tym światło jest bielsze i zimniejsze). Wybieraj więc żarówki LED o tych wartościach.

Na odpowiedź na pytanie “jak oświetlić lustro łazienkowe”, składa się o wiele więcej niż tylko barwa oświetlenia. Bardzo ważnym aspektem jest stopień rozproszenia światła. Im światło jest bardziej skupione, tym większe cienie rzuca na obiekty. Najlepszym światłem nad lustro, jest to bardzo rozproszone. Taki efekt dadzą nam oprawy oświetleniowe z mlecznymi przesłonami, które poprawiają rozproszenie światła. Decydując się na takie oświetlenie, unikniemy dużych cieni pod oczami i w okolicach nosa.

Warto zwrócić uwagę, że łazienka jest pomieszczeniem o szczególnych warunkach. Jest w niej nadzwyczaj wilgotno, a zachlapanie sprzętów, zdarza się tam o wiele częściej niż w innych pomieszczeniach w naszym domu. Dlatego wybierając oświetlenie do łazienki, postaw na oprawy o wysokich parametrach szczelności, aby uniknąć wcześniej wspomnianego zachlapania.

Jak zamontować oświetlenie boczne lustra?

Posiadanie oświetlenia bocznego lustra, jest bardzo praktyczne, a ponadto estetyczne. Oświetlenie boczne lustra zminimalizuje cienie na naszej twarzy, spowodowane oświetleniem ogólnym łazienki. Przy wyborze lamp, do wspomnianego wyżej oświetlenia, warto wybrać te, które mają niską temperaturę pracy, ponieważ znajdują się blisko naszych rąk, a przecież nikt nie chciałby oparzyć sobie dłoni podczas porannej toalety. Jak oświetlić lustro łazienkowe oświetleniem bocznym? Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie oświetlenia bezpośrednio na lustrze lub bardzo blisko niego. To sprawi, że światło będzie się równomiernie rozpraszać. Nie polecamy używania taśmy LED wokół lustra, jeśli zależy nam na dobrym doświetleniu twarzy, ponieważ takie oświetlenie ma jedynie charakter dekoracyjny i nie daje odpowiednio mocnego światła. Możemy także stworzyć taką lampę sami za pomocą zastosowania odpowiedniego profilu LED, oraz taśmy LED o dużej mocy, a funkcję dodatkowego światła, może pełnić na przykład elegancki kinkiet nad lustrem.

Montaż oświetlenia bocznego lustra, nie różni się za bardzo od montażu standardowego innych elementów oświetlenia LED. Jeżeli masz już doświadczenie w tym zakresie, na pewno sobie poradzisz. Masz jeszcze wątpliwości co do tego jak oświetlić lustro łazienkowe? Możesz się z nami skontaktować, a na pewno damy Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl