Promocje
KANLUX Oprawka schodowa ERINUS LL LED 12V Szara
KANLUX Oprawka schodowa ERINUS LL LED 12V Szara
32,00 zł 28,00 zł
KANLUX Oprawka schodowa ERINUS O LED 12V Czarna
KANLUX Oprawka schodowa ERINUS O LED 12V Czarna
32,00 zł 23,00 zł
KANLUX Oprawka schodowa ERINUS L LED 12V Biała
KANLUX Oprawka schodowa ERINUS L LED 12V Biała
32,00 zł 23,00 zł
KANLUX Oprawka schodowa ERINUS O LED 12V Szara
KANLUX Oprawka schodowa ERINUS O LED 12V Szara
32,00 zł 23,00 zł
APOLLO Żarówka E14 SELE 5W 230V Biała ciepła
APOLLO Żarówka E14 SELE 5W 230V Biała ciepła
18,00 zł 14,00 zł
szt.
Girlanda Ogrodowa 10xE27 czarna ok. 10m
Girlanda Ogrodowa 10xE27 czarna ok. 10m
170,00 zł 150,00 zł
szt.
Kontakt

Biuro sprzedaży czynne jest
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00.

ul. Kasprowicza 4
83-000 Pruszcz Gdański


Zapraszamy również do kontaktu:
e-mail: biuro@oneled.pl

tel.511-711-113
tel.: 511-115-157
tel.: 511-115-156

 
Jak podłączyć czujnik ruchu do lampy?? 0
Jak podłączyć czujnik ruchu do lampy??

Jak podłączyć czujnik ruchu do lampy?

Na to pytanie wiele z nas szuka odpowiedzi w trakcie renowacji oświetlenia. Na rynku jest obecnych wiele modeli czujek, a my w tym artykule spróbujemy przybliżyć wam jak podłączyć czujnik ruchu do ledów lub innych elementów oświetleniowych. Zapewniamy, że nawet osoby bez doświadczenia w elektryce dadzą radę i już nie będą nigdy zastanawiać się jak podłączyć czujnik ruchu do lampy, ponieważ wszystkiego, co niezbędne dowiedzą się w tym artykule!

Najpierw przybliżymy wam działanie czujki ruchu. Na rynku występuje kilka rodzajów takich czujek, ale dwa najpopularniejsze to:

  • Czujnik ruchu, który działa na zasadzie emisji i odbioru fal elektromagnetycznych. Jest to tak zwany czujnik mikrofalowy, który wysyła fale o określonym schemacie, a ruchome ciało w jego pobliżu zmienia ten schemat, powodując zapalenie się światła.
  • Czujnik ruchu PIR. Tego typu urządzenia działają na podczerwień, mówiąc prościej- jeżeli czujnik wykryje zmianę temperatury w jego obrębie, uruchamia on urządzenie- w tym przypadku powoduje zapalenie się lampy

Kiedy znasz już podstawowe pojęcia dotyczące czujek, pozwól, że wytłumaczymy Ci jak podłączyć czujnik ruchu do lampy.

 

Czujnik ruchu KANLUX ALER Biały

Jak podłączyć halogen z czujnikiem ruchu?

Halogeny LED tzw. naświetlacze są stosowane głównie do oświetlenia zewnętrznego np.: ogrodu, parkingu lub tarasu. Dają mocne światło, wręcz pożądane podczas nocnych powrotów do domu. Dodatkowo tego typu rozwiązanie pozwala na dużą energooszczędność. W tym artykule damy wam parę wskazówek jak podłączyć halogen z czujnikiem ruchu bezproblemowo. 

Podłączenie każdego halogenu z czujnikiem ruchu, musimy zacząć od rozkręcenia tylnej puszki lampy, następnie musimy znaleźć dławik z tyłu obudowy i nałożyć go na odstające przewody, następnie musimy przeciągnąć przewody do puszki elektrycznej lampy. Czynność jest zakończona w momencie, kiedy podłączymy wszystkie przewody do kostki elektrycznej. Pamiętaj o zgodności kolorystycznej przewodów!

Oprócz odpowiedzi na pytanie, jak podłączyć halogen z czujnikiem ruchu, damy Ci małą wskazówkę jak ustawić czujnik ruchu w takim halogenie. Możemy ustawić trzy wartości- czas (jak długo lampa będzie emitować światło, często oznaczone jako TIME), jasność lampy dostosowaną do dnia i nocy (oznaczone jako LUX) oraz czujność i zasięg czujnika (SENS). Wszystkie te parametry znajdziemy na obudowie naszego halogenu z czujnikiem ruchu, a ich dostosowanie zależy od naszych preferencji.

Naświetlacz KORNA z czujnikiem ruchu

 

Jak podłączyć czujnik ruchu do ledów?

Kolejne pytanie, z którym wiele z nas się zmaga podczas remontów. Nie jest to trudne i nie wymaga żadnej wiedzy z zakresu elektryki. Prosto wytłumaczymy wam jak podłączyć czujnik ruchu do lampy. 

Czujnik ruchu podłączamy między źródło zasilania, a gniazdo żarówki. Warto wspomnieć, że pracę musimy zacząć od wyłączenia źródła zasilania. Następnie musimy rozłączyć instalację w miejscu, w którym chcemy podłączyć czujkę. 

Jeżeli masz pytanie, jak podłączyć czujnik ruchu do ledów, zajrzyj w instrukcję, tam na pewno znajdziesz schematy, które ułatwią Ci pracę. 

Jeżeli dalej masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami, a na pewno odpowiemy Ci na nurtujące Cię po nocach pytanie- jak podłączyć czujnik ruchu do lampy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl