Jak podłączyć taśmy LED? 0
Jak podłączyć taśmy LED?

Jak podłączyć taśmy LED?

Oświetlenie Led zyskało niesamowitą popularność na przestrzeni ostatnich kilku lat. Ciężko się dziwić, ponieważ oświetlenie oparte na taśmach ledowych daje niesamowite możliwości aranżacji wnętrza. Niesamowicie imponujące instalacje przykuwają uwagę i wzrok gości, jednocześnie są bardzo praktyczne i umożliwiają oświetlenie nawet trudno dostępnych miejsc. Co więcej, oświetlenie Led doskonale sprawdzi się nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Na pewno zadajesz sobie pytanie - “Czy do montażu taśmy led będę potrzebować pomocy elektryka, czy dam radę samemu ze szwagrem?”. Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

 

Jak podłączyć taśmę ledową?

Instalacja oświetlenia ledowego, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z elektryką może stanowić niemałe wyzwanie. Załóżmy, że jedyny Twój jedyny kontakt z elektryką to wymiana żarówki, więc zacznijmy od podstaw. Jaką taśmę Led wybrać? Najpopularniejsza jest taśma led 12V i właśnie takie rekomendujemy. Wybierając taki rodzaj oświetlenia, będziesz potrzebować specjalnego zasilacza. Następnie potrzebujesz odpowiedniego podłoża, na którym zamontujesz taśmę Led. Najlepszym rozwiązaniem będzie profil aluminiowy. Profile nie tylko chronią pasek ledów przed uszkodzeniem, ale również umożliwiają odprowadzenie ciepła. W ten sposób zapewnisz optymalne warunki pracy, dzięki którym wydłużysz żywotność Ledów.

Jak podłączyć taśmę led rgbw? Pierwszym krokiem jest przyklejenie ledów do profilu aluminiowego. Często paski Led są wyposażone w dwustronną taśmę klejącą. Pamiętaj, aby najpierw odtłuścić i wyczyścić powierzchnię profilu aluminiowego, aby klej mógł dobrze trzymać. Prawdopodobnie pasek ledów jest znacznie dłuższy od profilu aluminiowego. Co teraz? Taśmę Led możesz dociąć do wymaganej długości. Taśmy mają wyznaczone miejsce cięcia najczęściej co 2/2,5 centymetrów. Wystarczy, że przytniesz wymaganą długość nożyczkami. Pamiętaj, że taśma led musi być odłączona! Przykleiłeś Ledy do profilu, co dalej? Jak podłączyć taśmę ledową do zasilacza? Przylutuj przewody (plus z plusem, minus z minusem) i gotowe! Teraz wystarczy przymocować profil do wybranego miejsca i gotowe!

 

Jak podłączyć taśmę Led do włącznika światła?

Jak podłączyć taśmę led rgbw? Wszystko zależy od wybranego przez Ciebie transformatora. Najczęściej spotykane są zasilacze wtykowe, modułowe oraz hermetyczne. Każdy z nich różni się sposobem podłączenia taśmy Led.

Zasilacz wtykowy jest idealny do instalacji o niezbyt dużej mocy. Szybko i sprawnie podłączysz go z taśmą Led. Zasilacz zakończony jest wtyczką, którą wystarczy podłączyć do gniazdka.
Zasilacz modułowy również nie wymaga od Ciebie wiedzy z zakresu elektryki. Instalacja przewodów przebiega poprzez ich przykręcenie. Od dołu przykręcamy przewody 230 V, a od góry taśmę ledową, czerwony przewód do plusa, a czarny do minusa.
Zasilacz hermetyczny doskonale znosi trudne warunki i przeciwności losu. Z jednej strony musisz podłączyć przewody brązowy i niebieski z prądem, a z drugiej taśmę ledową. Przewody możesz połączyć za pomocą złączek lub przylutować.

Znasz już odpowiedź na pytanie “Jak podłączyć taśmę led do włącznika światła?” i jak już dobrze wiesz, nie jest to trudne zadanie. Szukasz więcej ciekawych artykułów na temat oświetlenia led? Śledź nasz blog na bieżąco!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl