Jaka lampka na biurko dziecka będzie odpowiednia? 0
Jaka lampka na biurko dziecka będzie odpowiednia?

Jaka lampka na biurko dziecka będzie odpowiednia?

Każdy rodzic chce, aby jego mała pociecha cieszyła się orlim wzrokiem do późnej starości. Niestety, ale obecnie dzieciaki muszą spędzać wiele godzin przy biurku, ucząc się do sprawdzianów, kartkówek czy prac klasowych. Jeśli chcesz zadbać o wzrok dziecka, koniecznie musisz w pierwszej kolejności wyposażyć jego stanowisko pracy w odpowiednie światło, aby oczy nie musiały się nadwyrężać w czasie pracy z tekstem. Jaka lampka na biurko dla dziecka będzie odpowiednia? Wiemy, że nie raz zadawałeś sobie to pytanie. Dlaczego? Bo sami jesteśmy rodzicami i doskonale wiemy, z jakimi problemami musisz się mierzyć. Ten poradnik jest stworzony właśnie z myślą o Tobie. Z nami bez problemu znajdziesz idealną odpowiedź na pytanie “jaka lampka na biurko dla dziecka”! Dowiedz się więcej już teraz!

 

Jaka moc lampki na biurko sprawdzi się najlepiej?

Moc lampki na biurko jest niezwykle istotna. Dlaczego? Przecież nie chcesz, aby dziecko było oślepione intensywnym promieniem światła zawsze, gdy włącza lampkę. Z drugiej strony nie chcesz, aby dziecko mimo włączonej lampki musiało wytężać wzrok. To wszystko sprawia, że moc lampki musi być rozsądnie dobrana. Jaka moc lampki na biurko - dowiedz się więcej!

Najczęściej można znaleźć informację, że miejsce pracy wymaga natężenia oświetlenia o mocy 500 luxów, co oznacza, że powinieneś wybrać żarówkę LED o mocy 5-10 watów. Takie światło idealnie oświetli przestrzeń pracy, a wzrok Twojego malucha nie będzie nadwyrężony. Pamiętaj, że wzrok mamy jeden na całe życie, dlatego warto o niego zadbać już od najmłodszych lat.

Pamiętaj, że oprócz mocy ważna jest również barwa światła. Dobrze dobrana barwa nie tylko pomoże zadbać o wzrok, ale również wpłynie pozytywnie na komfort pracy. Barwa światła, która działa stymulująco, pobudza do pracy i poprawia koncentrację to światło chłodne, mieszczące się w przedziale 4000-6000K. Barwa ciepła jest często spotykana w mieszkaniach, lecz w miejscu pracy jest złym pomysłem. Dlaczego? Głównie z tego powodu, że może przyczyniać się do szybkiego znudzenia, znużenia i senności.

Jest jeszcze jedna rzecz, która jest niesamowicie ważna, a często o niej można zapomnieć. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy wybrana żarówka zmieści się w odbłyśniku. Jeśli będzie wystawać nawet niewiele, będzie bezpośrednio świecić dziecku w oczy i spowoduje dyskomfort, a nawet uniemożliwi pracę. Miejsce pracy dla dziecka musi być niezwykle komfortowe, w innym przypadku odrabianie lekcji będzie się kojarzyło Twojemu maluchowi z dyskomfortem i stanie się jedynie przykrym obowiązkiem.

 

Jak ustawić lampkę na biurko?

Ostatnim pytaniem, zanim poznasz odpowiedź, na jaka lampka na biurko dla dziecka jest jak ustawić lampkę na biurku? Pamiętaj, aby wybrać lampkę, która Ci to umożliwi. Lampki biurkowe nie zawsze mają możliwość regulacji. Jest jedna sprawdzona porada. Ustaw lampkę po przeciwnej stronie od ręki, którą pisze dziecko. Czyli jeśli Twoja pociecha jest leworęczna, lampka powinna stać po prawej stronie. To sprawi, że w czasie pisania nie będzie powstawać cień. Odległość źródła światła od biurka powinna wynosić około 35 centymetrów. To tyle i aż tyle. Teraz już wiesz jak ustawić lampkę na biurku!

Jaka lampka na biurko dla dziecka? - Teraz już wiesz! Szukasz innych ciekawych artykułów związanych z oświetleniem? Sprawdź nasze pozostałe wpisy na blogu. Gwarantuję, że nie będziesz zawiedziony!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl