Taśma LED - w profilu czy bez? 0
Taśma LED - w profilu czy bez?

Taśma LED – w profilu czy bez?


Taśmy LED to oświetlenie dekoracyjne, które cieszy się ogromną popularnością. Szerokie zastosowanie powoduje, że dobierane jest jako dodatkowe oświetlenie szafek kuchennych, tylna listwa telewizora nadająca niesamowity klimat podczas oglądania filmów oraz panel świetlny w sypialni zamiast tradycyjnej lampki nocnej. Istotnym pytaniem jest - jak zamontować taśmę LED, aby spełniała swoje zadanie?


Montaż taśmy LED w profilu


Taśma LED w profilu, czy bez? To zagwostka, która pada najczęściej w przypadku podjęcia się próby montażu dodatkowego liniowege oświetlenia LED. Dobór instalacji przy użyciu profilu LED niesie za sobą wiele korzyści, dzięki którym żywotność taśmy LED będzie znacznie dłuższa, niż w przypadku przymocowania samej taśmy bezpośrednio do mebla lub ściany. Najistotniejszą zaletą jest dużo lepsze odprowadzenie ciepła generowanego przez pojedyncze źródła światła, co powoduje szybsze schładzanie się oświetlenia. Co więcej, ze względu na swoją budowę profil LED gwarantuje dużo lepszą przyczepność taśmy, eliminując ryzyko odklejenia się i tworzenia nieestetycznych wybrzuszeń, szczególnie w miejscach, gdzie zamontowana taśma dekoracyjna jest widoczna.

Ważnym elementem odpowiedzi na pytanie taśma LED w profilu, czy bez, jest możliwość doboru profilu do indywidualnych potrzeb oraz wystroju dekorowanego wnętrza. Taki zabieg pozwoli niewątpliwie wzbogacić walory estetyczne oświetlenia. Aktualnie na rynku dostępne są profile aluminiowe o różnych kształtach oraz kolorach, które bez problemu można dobrać do pomieszczenia, tworząc wyjątkową i ciekawą aranżację. Co zatem z taśmami montowanymi bez profilu? Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku mocowania taśmy zasilanej za pomocą kabla USB podpinanego do gniazda telewizora, radia lub komputera. W takiej sytuacji zastosowanie profilu aluminiowego mogłoby wygenerować konieczność naruszenia delikatnej struktury urządzenia.


Jak wykonać cięcie taśmy LED?


Podłączenie taśmy LED nie jest zbyt skomplikowane, dlatego nie potrzebujesz fachowca, aby odświeżyć nieco wygląd pokoju. Pierwszym ważnym krokiem jest dobór odpowiedniego zasilacza do zakupionej taśmy oświetleniowej. Zbyt słaba moc dobrana do źródła światła o wyższej mocy może spowodować, że taśma będzie świecić słabiej niż powinna.

Zakupiona taśma zawsze będzie nieco dłuższa niż faktyczny wymiar ściany tudzież mebli. Konieczne w tym wypadku będzie odpowiednie przycięcie ledów, dopasowując ich długość do fragmentu, który ma być oświetlony. Miejsce cięcia niezależnie od rodzaju taśmy LED jest jasno określone, ponieważ występuje co konkretną ilość diod i zaznaczone jest miedzianymi blaszkami, które pozwalają na połączenie ze sobą pozostałych kawałków z przewodem. Do samego przecięcia nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi, wystarczą domowe nożyczki. Najważniejsze by taśma podczas cięcia była odłączona od zasilania, a nożyczki czyste i wystarczająco ostre co pozwoli na wykonanie cięcia jednym, szybkim ruchem. Szukając produktów dekoracyjnych do swojego domu warto zajrzeć na oneled.pl i zapoznać się z szerokim asortymentem pozwalającym dopasować wszystkie elementy niezbędne do dokonania montażu dekoracji.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl