Jak podłączyć plafon LED? 0
Jak podłączyć plafon LED?

 

Jak podłączyć plafon LED?


Plafony to element dekoracyjny pełniący niezwykle ważną funkcję oświetleniową. Bardzo dobrze sprawdzają się we wnętrzach, w których sufit znajduje się wyjątkowo nisko i zamontowanie standardowej lampy dekoracyjnej, mogłoby utrudniać użytkowanie pomieszczenia. Plafony są wykonane w różnych rozmiarach, wzorach i kształtach, co pozwala na dobranie najlepszej opcji, nadającej ostateczny charakter zaaranżowanemu wnętrzu. Dowiedz się, jak podłączyć plafon LED, aby spełniał swoją funkcję.

Montaż plafonu


Zamontowanie plafonu w wybranym pomieszczeniu to czynność, którą bez przeszkód możesz wykonać samodzielnie za pomocą dostępnych narzędzi w twojej skrzynce. Najważniejsze, aby przed rozpoczęciem całego procesu zakładania nowego oświetlenia przygotować sobie odpowiednich rozmiarów śruby i kołki, które będą pasować do dekoracji świetlnej, przytwierdzając ją stabilnie do ściany bądź sufitu. Sprawdź ofertę dostępnych plafonów na oneled.pl i dobierz model odpowiadający twoim gustom.
Dobrą praktyką przy każdorazowym wierceniu otworów, które są konieczne podczas montowania oświetlenia LED, jest wyłączenie bezpieczników. Pozwoli to zachować najwyższą ostrożność i uniemożliwić ewentualne porażenie prądem w przypadku natrafienia podczas wiercenia na przewody elektryczne idące w ścianie. Wiercąc otwory dobierz odpowiednio grubość wiertła, tak aby przygotowane kołki rozporowe mogły swobodnie wejść w otwór nie pozostawiając nadmiernego luzu. Specjalna kostka pozwoli ci połączyć przewody elektryczne przygotowane w ścianie z przewodami podłączonymi do plafonu LED. Ostatni element to zamontowanie lampy poprzez przyłożenie jej do uprzednio przygotowanych otworów, pamiętając o skrupulatnym schowaniu wystających kabli i wkręceniu śrub mających na celu stabilne przytwierdzenie oświetlenia.

Jak zamontować plafon sufitowy?


Jak podłączyć plafon LED na suficie wybranego pomieszczenia? System montażu niezależnie od tego, czy miejscem docelowym jest ściana, czy sufit wygląda niemal identycznie. Przytwierdzenie lampy ledowej na suficie może być nieco trudniejsze tylko ze względu na konieczność wywiercenia otworów za pomocą wiertarki bezpośrednio nad twoją głową. W tym celu warto zabezpieczyć oczy przed pyłem i drobinkami sypiącymi się na skutek tarcia wiertła. Wiele osób sposobem domowym wykorzystuje odkurzacz, przykładając jego rurę bezpośrednio pod wiertłem co niweluje ilość pyłu sypiącego się na ziemię. Pamiętaj, aby w takim przypadku poprosić drugą osobę, która przytrzyma urządzenie.

Plafon LED jest nie tylko ładnym elementem dekoracyjnym, który może być wyposażony w dodatkowe funkcje ściemniania światła. To także wdrożenie wysokiej oszczędności poboru prądu. Plafon wykorzystujący popularne ledy może wdrożyć do twojego budżetu domowego spore oszczędności wynoszące nawet 50% kwoty poniesionej w przypadku wyboru żarówek energooszczędnych. Wiedząc jak podłączyć plafon LED z pewnością zdecydujesz się na dobranie odpowiedniego oświetlenia do swojego mieszkania, które sprawi, że wnętrze będzie wyglądać wyjątkowo i pięknie.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl